۷ نکته در مورد دامین که باید بدانید

 

۱- ماندگاری در ذهن: اولین نکته و شاید مهمترین نکته این است که دامنه شما به سادگی در ذهن افراد ثبت شود تا بتوانند بدون نیاز به هرکاری، آن را به خاطر آورده و دوباره به سایت شما بازگردند. لیستی از نامهای موردنظر خود که به راحتی در ذهن ثبت می شوند و در یاد میمانند، تهیه کنید. به یاد داشته باشید که شاید لازم باشد برای دامین خود هزینه ی بالایی کنید و آن را از کسی که قبلاً ثبتش کرده، بخرید!

۲– دامین های  .com در اولویت هستند: بسیاری از مردم گمان میکنند که دامینهای .com تنها دامینهای موجود هستند و اغلب به پایان اسامی که میشنوند، یک .com هم اضافه میکنند و جستجوی خود را انجام می دهند! اگر پسوند .com دامین موردنظر شما به ثبت رسانده بود، مشکلی نیست میتوانید از پسوندهای معروف دیگار مانند .net ، .org ، .biz و یا .info استفاده کنید. البته دامینهای هر کشور، جایگاه خود را دارند مثلاً برای ایران

.ir و…

۳- به غلطهای املایی توجه داشته باشید: این نکته از دو جهت مهم است هم  مثبت و هم منفی. مثبت اینکه باعث میشود با ثبت دامینهای دارای غلطهای املایی رایج، ترافیک خاصی جذب نمایید مثلاً ثبت دامین mashhad.com و دامین mashad.com در کنار هم، باعث میشود افرادی که با هر دو املا  کلمه را تایپ میکنند را هدف بگیرید. و منفی هم از این جهت که مثلاً اگر فقاط یکی از دو دامبن مثال فوق را داشته باشید، دسته ی زیادی از بازدیدکنندگانتان را میتوانید از دست بدهید!

۴ – سایر پسوندها را نیز ثبت کنید: این نکته وقتی اهمیت بالا پیدا میکند که  رقبای شما یکی از پسوندهای شما را به ثبت برسانند. البته در وب فارسی، زیاد به چشم نمیآید و اغلب رقابت چندان بالا نیست که لازم باشد تمام پسوندها را ثبت کنید مگر در برخی موارد بسیار خاص . در هر صورت، اگر نسبت به ثبت سایر پسوندها اقدام نمایید، تصمیمی مناسب اتخاذ نموده اید.

۵- دامین شما تا جایی که ممکن است باید کوتاه باشد: هرچه کوتاه تر، به یادماندنی تر! به همین سادگی اما بسیار بسیار مهم .

۶- از خط تیره(-) استفاده نکنید: احتمال اینکه در زمان ثبت دامین، دامین مدنظرتان به ثبت رسیده باشد بسیار بالاست. در این حالت خیلیها با استفاده از خط تیره، دامین مشابه را به ثبت میرسانند. این کار یکی از اشاتباهات بزرگ در ثبت دامین به شمار میرود و باعث میشود ترافیکی که متعلق به شماست، به دلیل وجود همین خط تیره، به دامین مشابه و فاقد خط تیره منتقل شود. همچنین افزودن عدد به انتهای دامین توصیه نمیشود مگر اینکه عدد مفهومی در وبسایت شما را منتقل کند ماثلاً websaz24.com یعنی ساخت وب سایت در ۲۴ ساعت.

۷ – دامین شما برای تبلیغات نیز باید مناسب باشد: اگر وب سایتی راه اندازی  میکنید، قطعاً برای آن برنامه های تبلیغاتی خواهید داشت. اینکه دامین شما به سادگی در تبلیغات به کار گرفته شود نیز مهم است. یک دامین فاقد معنی و طولانی هرگز مناسب تبلیغات در یک روزنامه نخواهد بود

برچسبها
مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید.

بهتر است دیدگاه شما در ارتباط با همین مطلب باشد.

0