ویژگی vps

ویژگی های یک vps 

  1. جداسازی (Compartmentalization): راه‌اندازی یک VPS شامل جداسازی یا تقسیم‌بندی‌هایی می‌باشد. سرور مجازی به بخش‌هایی از جمله رم، هارد دیسک، فضای CPU و غیره تقسیم می‌شود. این امر تخصیص یا تقسیم منابع مؤثر را در وبسایت‌های مختلف تضمین می‌کند.

  2. منابع اختصاصی: مهمترین ویژگی سرور مجازی، منابع اختصاصی و دسترسی کامل به کل قسمت‌های سرور است. در VPS، هر جزء مجازی سهمی خاص را برای استفاده از منابع سرور اصلی به خود اختصاص داده است و از این رو مقدار مشخصی از رم در هر زمان در اختیار شما قرار می‌گیرد. بنابراین ارتقاء منابع اختصاص یافته برای یک سرورمجازی، در صورت نیاز به منابع بیشتر به راحتی قابل انجام است.

  3. دسترسی به روت (Root Access): بعد از جداسازی و اختصاص منابع، VPS به عنوان یک واحد مستقل عمل می‌کند. این بدین معنا است که کاربران دسترسی به روت سرور را دارند. این امر به کاربران این امکان را می‌دهد که سیستم عامل خاص را انتخاب کنند، سیستم‌های فعلی را پیکربندی کنند و مورد جدیدی ایجاد کنند.

  4. محیط جداگانه (Isolated Environment): محیط جداگانه ویژگی اصلی VPS است. هر تغییر یا اختلال در یک سرور به هیچ وجه بر روی سایرین تأثیر نخواهد گذاشت. این امر امنیت سرورها در شبکه را افزایش می‌دهد.

برچسبها
مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید.

بهتر است دیدگاه شما در ارتباط با همین مطلب باشد.

0