مزایای SaaS چیست

مزایای SaaS چیست؟

عمده‌ترین مزیت سرویس‌های ابری SaaS این است که شرکت‌ها و سازمان‌ها از درگیر شدن با مباحث فنی پیاده‌سازی و توسعهٔ نرم‌افزار خودداری می‌کنند و بسته به نیازهای مختلفی که دارند، اقدام به انتخاب شرکتی می‌کنند که از یکسو بهترین سرویس همسو با نیازهای ایشان را عرضه می‌کند و از طرف دیگر هزینه‌های استفاده از سرویس مقرون‌به‌صرفه‌ باشد. علاوه بر این،‌

SaaS مزایای بسیار دیگری دارا است که در ادامه برخی از مهم‌ترین آن‌ها را برخواهیم شمرد:

– عدم نیاز به توسعهٔ نرم‌افزار:

شرکت‌ها به جای استخدام نیروی فنی به منظور توسعهٔ مثلاً یک سرویس CRM یا ERP، می‌توانند از خدمات ابری این حوزه استفاده نمایند.

– مقرون‌به‌صرفه:

 با پیروی از مدل Pay-As-You-Go، شرکت‌ها فقط به همان اندازه‌ای که از سرویس ابری استفاده می‌کنند هزینه پرداخت خواهند کرد که این منجر به کاهش هزینه‌های مرتبط با راه‌اندازی کسب‌وکار می‌گردد.

– اجرای خیلی از سرویس‌ها صرفاً از طریق مرورگر:

بسیاری از ابزارهای SaaS صرفاً با اتصال به اینترنت و داشتن یک مرورگر قابل‌دستیابی هستند و نیاز به هیچ‌گونه دانلود و نصب نرم‌افزار نخواهید داشت.

– دستیابی به سرویس‌ها از هر کجای دنیا:

 با توجه به ماهیت سرویس‌های ابری، مادامی که به اینترنت دسترسی داشته باشید، از طریق سیستمی که یک مرورگر روی آن نصب باشد خواهید توانست به سرویس کلود خود دست یابید.

– امنیت:

با توجه به اهمیت موضوع و همچنین تعهد شرکت‌های ارائه‌دهندهٔ خدمات ابری نسبت به داده‌های مشتریان، این شرکت‌ها تمامل تلاش خود را به کار می‌گیرند تا بالاترین سطح امنیت را در وب اپلیکیشن‌های خود پیاده‌ نمایند و همین موضوع می‌تواند خیال مشتریان‌شان را نسبت به مقولهٔ #حریم خصوصی و امنیت تا حد زیادی راحت کند.

برچسبها
مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید.

بهتر است دیدگاه شما در ارتباط با همین مطلب باشد.

0