سرویس‌های SaaS چه کاربردهایی دارند

سرویس‌های SaaS چه کاربردهایی دارند؟

در حال حاضر که به مطالعهٔ این مقاله می‌پردازید، به احتمال خیلی زیاد از یکی از خدمات SaaS استفاده کرده‌اید و یا کماکان در حال استفاده هستید.

به عبارتی، اگر از سرویس‌هایی همچون Gmail ،Outlook و یا Slack استفاده می‌کنید، شما هم‌اکنون یک کاربر «نرم‌افزار به عنوان سرویس» هستید.

در چنین سرویس‌های آنلاینی، شما با افتتاح یک حساب کاربری از طریق دسترسی به اینترنت و یک مرورگر همچون گوگل کروم یا فایرفاکس، می‌توانید اقدام به استفاده از سرویس SaaS مذکور کنید

و این در حالی است که کلیهٔ داده‌های شما روی سرورهای شرکت‌ ارائه‌دهندهٔ خدمات ابری ذخیره خواهد شد و در عین حال آن شرکت هم متعهد می‌گردد که امنیت داده‌های شما را بر عهده گیرد.

سرویس‌های ایمیل مثال خیلی ساده‌ای از «نرم‌افزار به عنوان سرویس» هستند

در حالی که ابزارهای به مراتب پیچیده‌تر و کاربردی‌تر نیز در این مدل رایانش ابری وجود دارند

که از آن جمله می‌توان به CRM و ERP اشاره کرد

(CustomerRelationship Management یا به اختصار CRM نرم‌افزاری است که به واسطهٔ آن شرکت‌ها می‌توانند به مدیریت مشتریان خود، رسیدگی به شکایات ایشان و تقویت ارتباط با آن‌ها بپردازند و Enterprise Resource Planning یا به اختصار ERP هم به کلیهٔ فرآیند‌هایی درون‌سازمانی اشاره می‌کند که منجر به افزایش راندمان شرکت یا سازمان می‌گردند به طوری که کلیهٔ داده‌های سازمان در یک سیستم جامع و یکپارچه مدیریت می‌شوند.)

برچسبها
مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید.

بهتر است دیدگاه شما در ارتباط با همین مطلب باشد.

0