سرویس‌های IaaS چه کاربردهایی دارند

سرویس‌های IaaS چه کاربردهایی دارند؟

همان‌طور که در تصویر فوق مشخص است، با توجه به اینکه «زیرساخت به عنوان سرویس» یا اصطلاحاً IaaS پایه‌ای‌ترینلایهٔ سرویس‌های کلود است، دست ادمین‌های سیستم و دولوپرها به مراتب بیشتر نسبت به PaaS باز است که در ادامه برخی از مهم‌ترین کاربرد‌های آن را مورد بررسی قرار خواهیم داد

– توسعه و تست نرم‌افزار:

 تیم‌های توسعهٔ نرم‌افزار به سادگی قادر خواهند بود تا اقدام به مدیریت محیط‌های توسعهٔ نرم‌افزار کرده و اپلیکیشن‌های خود را سریع‌تر روانهٔ‌ بازار کنند.

– هاستینگ:

راه‌اندازی سایت با استفاده از سرویس IaaS نسبت به سرویس‌های هاستینگ سنتی مقرون‌به‌صرفه‌تر است. IaaS کلیهٔ زیرساخت‌های مورد نیاز من‌جمله فضای ذخیره‌سازی، وب‌‌سرور، شبکه و … را برای پشتبانی از وب اپلیکیشن‌ها عرضه می‌کند به طوری که بسته به نیازهای متغیر کسب‌وکارها در طول زمان، ادمین‌های سیستم می‌توانند منابع را کم/زیاد کرده و به همان میزان پول پرداخت کنند.

– ذخیره‌سازی دیتا، بکاپ و ریکاوری:

 IaaS این امکان را در اختیار سازمان‌های کوچک و بزرگ می‌گذارد تا بسته به نیازهای متغیر خود در طول زمان، اقدام به ذخیره‌سازی اطلاعات خود در فضایی امن کنند به طوری که این دست سرویس‌ها کارهایی همچون برنامه‌ریزی، مدیریت، بکاپ و ریکاوری را به بهترین شکل ممکن هندل کنند.

– محاسبات سنگین:

 High Performance Computing یا به اختصار HPC این امکان را در اختیار شرکت‌ها قرار می‌دهد تا بتوانند سرویس‌هایی که نیاز به پردازش‌های سنگین در هر ثانیه دارند را مدیریت کنند که از آن جمله می‌توان به شبیه‌سازی‌های مرتبط با پیش‌بینی آب‌وهوا، مدل‌سازی بنگاه‌های اقتصادی و کارهایی از این دست اشاره کرد و نیاز به توضیح نیست که IaaS این امکان را فراهم می‌سازد.

– تحلیل کلان داده:

کلان داده (بیگ دیتا) عبارت است از یافتن الگوهایی معنادار از میان میلیون‌های دیتاسِت مختلف که این کار نیاز به توان پردازشی بسیار بالایی دارا است اما سرویس‌های IaaS به اقتصادی‌ترین شکل ممکن این کار را هندل می‌کنند.

برچسبها
مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید.

بهتر است دیدگاه شما در ارتباط با همین مطلب باشد.

0